Endurance (Atlı Dayanıklılık)

Atın sürat ve dayanma yeteneğinin test edildiği bir binicilik dalıdır. Antrenmanları ve yarışmaları doğada belirlenen parkurlarda yapılır. FEI’ nin yönetmeliğine göre 30 km’den 160 km’ye kadar değişik uzunluklarda koşulur. Atlar yarış esnasında, parkur aralarında veteriner kontrolünden geçirilir.

Müsabaka zamana karşıdır fakat, yarış bitiminde başarılı olmak için atın sakatlanmamış olması ve kalbinin belli bir atım hızının altında olması gerekmektedir.

Kulübümüz bulunduğu mevkiiden dolayı atlı dayanıklılık sporunun yapılabileceği en güzel konumlardan birinde bulunmaktadır.
Temel binicilik eğitimini tamamlamış olan biniciler, arazide yapmış olduğumuz atlı dayanıklılık antrenmanlarına katılıp , bu alanda kendilerini geliştirebilir ve yarışmalara katılım sağlayabilirler.

Atlı dayanıklılık antrenmanlarımız ; Dürdane mevkii‘nden başlayıp, Kurtul, Engürücük, Kurşunlu ve Gemlik deniz manzaralarının bize eşlik ettiği 2-3 saatlik parkurlardan oluşmaktadır.

Atlı Dayanıklılık Antremanı

2 Saat
600
  • Eğitmenlerimizin binicilik seviyesini yeterli gördüğü binicilerle, lider eğitmen eşliğinde,doğa içerisinde yapılmaktadır
  • Serbest şekilde ve yalnız yapılamamaktadır.
  • En az bir gün öncesinden randevu alınması gerekmektedir.
POPÜLER

Atlı Dayanıklılık Antremanı

3 Saat
800
  • Eğitmenlerimizin binicilik seviyesini yeterli gördüğü binicilerle, lider eğitmen eşliğinde, doğa içerisinde yapılmaktadır.
  • Serbest şekilde ve yalnız yapılamamaktadır.
  • En az bir gün öncesinden randevu alınması gerekmektedir.
POPÜLER